Тривога — це природна реакція організму на стрес. Почуття страху, невпевненості або передчуття чогось поганого, яке супроводжується душевним дискомфортом. Сьогодні, в ситуації війни, кожен в тій чи іншій мірі переживає відчуття тривоги в певні моменти. У ДНЗ "Малинський професійний ліцей" є ряд змінних інформаційних стендів, де можна прочитати корисну інформацію здобувачам освіти, педагогам і батькам щодо методів самодопомоги при стресах, тривозі, страхах тощо та за допомогою QR коду перейти на
Продовжуємо перегляд освітнього серіалу "Ден і Рора проти корпорації С", матеріали якого розроблені в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?", з ініціативи першої леді Олени Зеленської. Вчимося піклуватися про власне ментальне здоров'я. Для цього не треба боротися з власними емоціями. Здобувачі освіти ліцею розвивали в собі навички управління емоціями та здатність керувати власним станом.
Війна — це марафон, дистанція якого нам невідома. Необхідно інвестувати ресурси у те, що допоможе його пройти з найменшими втратами. Плекаємо індивідуальну та колективну стійкість. Це — основа Всеукраїнської програми ментального здоровʼя, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
Продовжуємо співпрацю з центром життєстійкості. Зі здобувачами освіти груп Ш-1-5 та Ш-2-14 було проведено тренінгове заняття "Я - успішна людина". Мета заняття: допомогти здобувачам освіти зрозуміти, що таке успіх, як досягти успіху, як стати успішною людиною; прагнення до саморозвитку, самовдосконалення; створення власної формули успіху.
У Малинській ТГ організовано центр життєстійкості - простір формування соціальної згуртованості територіальної громади та підтримки психічного здоровʼя населення. Проєкт реалізовано Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я першої леді Олени Зеленської. Ментальне здоров'я – це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя. В рамках проєкту у ДНЗ "Малинський ПЛ" з метою формування здорової самооцінки зі здобувачами освіти було проведено тренінгове заняття "Я і моя самооцінка".
24.04.2024.року практичний психолог Алла Синежук взяла активну участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції "Інновації в освіті: проблеми, тенденції та перспективи розвитку". Тема доповіді "Психологічний супровід освітнього процесу в ЗП(ПТ)О".
Спокій необхідний для щасливого життя. Адже розладнаний, стурбований розум не здатен ухвалювати розумні рішення. Людина, захоплена бурхливими емоціями, не може мислити раціонально. Нам потрібен спокійний настрій, щоби зупинитися і поміркувати, а не діяти імпульсивно.
Привернути увагу всіх учасників освітнього процесу: здобувачів освіти, їх батьків, педагогів, до питань фізичного розвиику та валеологічного виховання здобувачів освіти у ліцеї було проведено Тиждень здоров'я під назвою:
Ви не можете контролювати все, що з вами відбувається; ви можете контролювати лише те, як ви реагуєте на те, що відбувається. У вашій реакції — ваша сила.
Національна соціальна сервісна служба України протягом 2023 року розробила інформаційні пам’ятки з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі.
Сьогодні для працівників соціальної сфери, представників старостинських округів, працівників, в чиї обов’язки входить соціальний супровід, робота з населенням, представниками ГО «Жіночий інформаційно-консультативний центр» був проведений тренінг «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми в Житомирській області».
Тема домашнього насильства не втратила своєї актуальності в умовах воєнного стану. У 2018 році був прийнятий та набув чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», а також внесено низку законодавчих змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, а також Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині притягнення до відповідальності за домашнє насильство. Про це повідомила прокурор Малинського відділення Коростишівської прокуратури Поліщук С.О., яка провела зі здобувачами освіти лекцію на тему: 'Домашнє насильство. Сексуальне насильство. Суїцид" та надала інформаційні буклети з телефонами гарячих ліній.
Чи задумувалися ви про вплив наркотиків? Незаллежно від походження, наркотична речовина- це отрута, що нищить людський організм. Наркотики змінюють свідомість людини, руйнують пам'ять, пригнічують емоції, викликають сильну психологічну і фізичну залежність.
День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. В цей день варто звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини та підтримки людей з подібними захворюваннями.
Продовжується процес адаптації здобувачів освіти 1 курсу у ДНЗ "Малинський професійний ліцей". 27.09.2023 р. практичний психолог Алла Синежук провела розвивальне заняття з елементами тренінгу "Формування позитивного мікроклімату в молодіжному середовищі" у групі К-1-8 ("кухар; офіціант"). Адже успішна адаптація – це успішний перехід здобувачів освіти до навчання в новому колективі одногрупників та звикання до нових умов.
Вступивши на перший курс навчального закладу, людина потрапляє в зовсім нове середовище, в якому потрібно адаптуватися буквально з перших днів навчання. Зазвичай роки навчання – це найяскравіші моменти в житті людини. За ці роки молода людина знаходить своє місце у суспільстві, визначається зі способом життя, отримує спеціальність, яка стане передумовою для майбутньої роботи. Тому дуже важливо з перших днів навчання розпочати жити в потрібному ритмі, а далі відчувати тільки позитивні емоції від прекрасного ліцейного життя.Щоб було легше адаптуватися до нових умов перебування у новому місці практичний психолог Алла Синежук провела розвивальне заняття з елементами тренінгу "Формування позитивного мікроклімату в молодіжному середовищі" у групі Ш-1-5 ("швачка; кравець").
Повномасштабна війна, яка триває в Україні, не зупиняє вчинення правопорушень, які були поширеними в нашій державі й раніше. Домашнє насильство є одним із тих явищ, яке у період війни може лише загострюватися і при цьому залишатися невидимим. З метою протидії та запобіганню домашньому насильству, практичним психологом Аллою Синежук, 07.06.2023 р. була проведена інформаційна година для батьків здобувачів освіти групи К-1-13.
Активною є робота соціального педагога ліцею Тетяни Козакевич у рамках Тижня професійної освіти. Бесіда зі здобувачами освіти групи Т-1-11 на тему: "Ціннісні орієнтації" була проведена з метою актуалізації системи цінностей здобувачів освіти. Цікавими були результати анкетування "Моя професійна готовність та професійна визначеність", які провели з метою визначення рівня готовності до обраної професії та суб'єктивної оцінки професійної визначеності.
В рамках тижня професійної освіти практичний психолог Алла Синежук провела годину спілкування "Планування професійної кар'єри" у групі Ш-2-4. Кожний присутній здобувач освіти був поінформований про те, що процес планування кар’єри – це коли ти визначаєш, яким ти хочеш бачити свій кар’єрний шлях і що для цього потрібно зробити. Розвивали вміння складати кар'єрний план та визначали кроки, які потрібно зробити для їх досягнення.
У ДНЗ "Малинський професійний ліцей" проводиться акція "Ні, значить ні!", спрямована на протидію кримінальним правопорушенням проти статевої свободи та статевої недоторканості неповнолітніх. 11.05.2023 р. працівники психологічної служби взяли участь в онлайн-конференції з даної тематики. У групі К-2-3 практичним психологом була проведена лекція на тему "Відповідальність за вчинення сексуального насильства відносно неповнолітніх" та були поширені буклети.
З метою розкриття сучасних гендерних стереотипів, які нав'язуються молоді у процесі обрання майбутньої професії та можуть призвести до дискримінації, Управлінням національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської ОВА спільно з ЖОМГО "Паритет", Державним університетом "Житомирська політехніка" 04.05.2023 р. був проведений вебінар. Тема "Вплив гендерних стереотипів на молодь". Здобувачі освіти ДНЗ "Малинський професійний ліцей" взяли активну участь у вебінарі.
06 квітня 2023 року Управлінням національно-патріотичного виховання, молоді та спорту спільно з Житомирським державним університетом імені Івана Франка був проведений вебінар "Психологічна стійкість у молоді", спрямований на розвиток психологічної стійкості у невизначених умовах вміння долати тривожність. Здобувачі освіти ДНЗ "Малинський професійний ліцей" взяли участь у вебінарі. Отримали інформацію щодо важливості відповідального ціннісного ставлення до власного здоров'я та рекомендації як долати тривожність.
16 березня в ДНЗ "Малинський професійний ліцей" була проведена зустріч здобувачів освіти ліцею, що проживають у гуртожитку, з працівниками поліції - старшим інспектором ювенальної превенції Ольгою Савчук та заступником начальника СРПП Володимиром Добровольським. Основним завданням зустрічі була розмова про те, як попередити та усунути правопорушення в дитячому середовищі.
В Україні набирає популярності ПВК «Редан» – агресивна молодіжна субкультура, яка займається масовими бійками. Рух зародився в Росії і покликаний дестабілізувати ситуацію в нашій країні.Члени ПВК «Редан» збираються у великі групи та влаштовують масові бійки з національними меншинами чи представниками інших субкультур.
01 березня у ДНЗ "Малинський професійний ліцей" соціальним педагогом Тетяною Козакевич та практичним психологом Аллою Синежук, були проведені виховні години за темою: "Поширення ненагивної субкультури ПВК РЕДАН серед молоді"
Живемо зараз в непростий час. Війна, пандемія, відсутність будь-якої стабільності.Велика кількість людей страждає тривожними розладами. В складних ситуаціях першу психологічну допомогу можуть надати здобувачам освіти і педагоги, які знаходяться поряд. Які слова підтримки допоможуть знизити рівень тривоги?
Практичний психолог Алла Синежук провела заняття з елементами тренінгу для класних керівників, вихователів, бібліотекаря «СТОП БУЛІНГ: протидія жорстокості та насильства».
21 січня світ відзначає Міжнародний день обіймів. Тож цього дня без будь-якого підґрунтя люди обіймають один одного. Цього дня можна обійняти навіть незнайому людину.
До Всесвітнього дня дитини, розвиваючи у здобувачів освіти навички безпечної поведінки у суспільстві, здійснюючи розяснювальну, профілактичну роботу з попередження правопорушень та бездоглядності дітей, у ДНЗ "Малинський професійний ліцей" відбулася зустріч з працівниками поліції першого відділення Коростенського РУП.
Багато постраждалих, або тих хто вижив у трагічній події звинувачують себе в тому, що сталося, відчувають провину або соромляться, хоча насправді нічого від них не залежало. З цим дуже важко впоратися. Але знайте, що у цих відчуттях ви не самотні – це насправді поширена реакція.
Уже 15 років в Україні та скрізь у світі, де живуть українці, відзначають День вишиванки. Вдягти вишиванку у воєнний час означає, що ти – українець, поділяєш її цінності, цінуєш її культурну спадщину.
12.05.2022 р. психологічна служба брала участь у вебінарі на тему "Способи самодопомоги у період невизначеності", де були надані дієві вправи та рекомендації для зняття стресу та зниження тривожності у воєнний час.
Підлітки вже достатньо дорослі, щоб розуміти все, що відбувається, але не мають досвіду, аби впоратися зі своїми емоціями та почуттями. В умовах війни вони особливо вразливі.
Під впливом нестабільної ситуації через емоційну зараженість може підвищитися рівень тривожності у дітей чи проявлятися поведінкові проблеми. Тому доцільно створити відчуття безпеки, передбачуваності. Цю емоційну підтримку можуть надати батьки, перш за все через доброзичливе спілкування з дитиною. Це стосується дітей будь-якого віку. Тож що треба пам'ятати:
Психологи зазначають, що будь-який стан не може тривати вічно. Організм не може занадто довго переживати страх чи тривогу, тому буде шукати можливість впоратися з цим. У складній ситуації не завжди це можливо. Кожен з нас може підтримати ближнього і допомогти.
У межах Тижня професійної освіти лідери учнівського самоврядування Тишкевич Т., Білорус Ю. провели анкетування "Мої плани на майбутнє" серед здобувачів освіти груп К-1-3, К-2-8, К-3-13, Е-1-2, Ш-2-5, Т-3-11. Практичний психолог Алла Синежук провела анкетування для батьків здобувачів освіти вищевказаних груп на тему "Ким я бачу свою дитину?" та виступила перед батьками здобувачів освіти групи К-1-3 на тему "Спілкування у сім'ї про плани на професійне майбутнє". У групі К-2-8 була проведена діагностика професійного самовизначення за методикою "Типологія особистості за привабливе професійне середовище (за Д.Голландом).
20.10.2021р. у територіальному спеціалізованому відділенні м.Коростень практичний психолог Алла Синежук провела з групою здобувачів освіти ЗК-2-2 заняття "Формування установок на здоровий спосіб життя" з метою профілактики хвороб, що передаються статевим шляхом.
В рамках Тижня професійної освіти 18.10.2021р. практичним психологом Синежук А. в групі Т-2-6 була проведена діагностика професійних інтересів ( диференційовано- діагностичний опитувальник інтересів (за Є. Клімовим)).
Світ професій широкий, тому вибір успішної професії має бути обдуманий. В рамках Тижня професійної освіти 19.10.2021 р. у групі Т-2-6 практичним психологом була проведена година спілкування "Чарівний світ професій".У ході розмови здобувачі освіти здобули покрокову інструкцію – навігатор для вибору професій та отримали відповіді на запитання: «Що я хочу, що я можу і що треба?».
Куріння тютюнових виробів шкодить організму та спричиняє багато різних захворювань та хвороб. Захворювання спричиняє не тільки активне, а й пасивне куріння. З метою профілактики паління та пропагування здорового способу життя 16.09.2021 р. була проведена година спілкування практичного психолога Аллою Синежук зі здобувачами освіти груп Ш-3-14, Е-3-12 на тему " Негативний вплив куріння на здоров'я " в рамках "Олімпійського тижня" в ліцеї
Всесвітній день запобігання суїциду - міжнародна дата, яка відзначається по всій планеті щорічно, починаючи з 2003 року, 10 вересня, з метою сприяння діяльності щодо запобігання самогубств у всьому світі. Щороку 1 млн. чоловік помирає в результаті самогубств. З метою профілактики суїцидальних намірів у ліцеї було проведене заняття з елементами тренінгу на тему «У чому цінність особистості?»
05.05.2021 р. Доброго дня! Шановні випускники ліцею! Незабаром у вас , що вимагає великої інтелектуальної напруги, ясності думок, кмітливості. Одні з вас сприймають екзаменаційні ситуації досить легко та йдуть на екзамени впевнено. В інших не тільки напередодні тестування, а навіть при думці про нього виступає холодний піт від страху. Ось кілька порад та рекомендацій від практичного психолога Алли Синежук як поводитись у стресових ситуаціях та як долати хвилювання безпосередньо під час іспиту.
Центр розвитку професійної кар'єри. Продовжуємо працювати дистанційно! Психологічною службою ліцею було надано поради "Що важливо пам'ятати при влаштуванні на роботу?" для випускних груп ліцею в мережі Інтернет на платформі Google Classroom
15 грудня в ДНЗ "Малинський ПЛ" відбулася зустріч заступника директора з НВР та працівників психологічної служби ліцею з дільничим офіцером поліції Глєбовим В.П. Обговорили проблеми домашнього насильства та як від нього захиститись в умовах карантину
З метою протидії булінгу в освітньому середовищі та в рамках акції "16 днів проти насильства" практичним психологом Синежук А.В, ученицею групи К-3-3 Ясінською Марією та інженером-електроніком Петренко О.М. був створений відеоролик "Стоп, булінг!"
30 вересня 2020 року відбувся Всеукраїнський вебінар "Сучасні техніки для роботи з учнями "групи ризику":"швидка допомога". Від закладів ПТО області у вебінарі взяла участь практичний психолог Синежук Алла, яка поділилась досвідом роботи з питання"Техніки роботи з профілактики і корекції суїцидальної поведінки учнівської молоді".
Про проблему домашнього насильства в українському суспільстві і досі говорити непросто. Важко зламати стереотипи людей про те, що нормою поведінки в сім’ї є штовхання, приниження, цькування дитини. Але будь-яка агресивна поведінка по відношенню до особини або групи осіб є насильством (булінгом).
В межах освітньої програми підвищення кваліфікації "Професійний розвиток педагогічного працівника" Синежук А.В., практичний психолог взяла участь у вебінарі "Професійне вигорання педагога: інструменти самодопомоги"
Через ситуацію з карантином кожна сім'я опинилася цілодобово в одному просторі. І це виявилося складним завданням для кожного члена сім'ї, особливо для батьків. Сьогодні розглянемо як поважати межі членів сім'ї і що для цього необхідно. Не забуваймо, що з'явився час переоцінити, що є важливим для нас, а що ні, і як рухатися далі, коли ми вийдемо із ситуації карантину.
Суспільство на тлі епідемії коронавіруса COVID-19 сьогодні опинилося в ситуації потреби адаптації до нових умов життя, які часто пов’язані з обмеженням в звичних діях, задоволеннях, навіть зобов’язаннях. Цей факт не може не позначатися на психологічному сприйнятті того, що відбувається. Вперше в історії людства понад мільярд людей на всій планеті опинилося на домашньому карантині та в ізоляції від свого звичного кола спілкування. Україна — одна з тих країн, де карантинні заходи досить суворі, а значить, її громадяни опинилися в абсолютно незвичній і навіть стресовій для себе ситуації. Необхідно знати, як зняти психологічну тривожність в сім’ї під час самоізоляції. Усі підлітки, так само як і дорослі люди, відчувають тривогу, страх, самотність та зневіру через спалах коронавірусу у світі. Та знайте, що ви не самотні! У вас є батьки, рідні, друзі, які хоч і на відстані, та завжди підтримають у скрутну хвилину. Відчувати тривогу – це нормально!
07.04.2020 відбувся вебінар на тему " Ми разом. Психологічна профілактика панічних проявів під час карантину" (Національна академія педагогічних наук України), де були визначені прояви та допомога при панічних атаках
"Знайомство з професіями" та "Я у світі професій" , під такою назвою в школах міста Малина та району були проведені бесіди і тренінги практичним психологом Синежук А.В.