Багато постраждалих, або тих хто вижив у трагічній події звинувачують себе в тому, що сталося, відчувають провину або соромляться, хоча насправді нічого від них не залежало. З цим дуже важко впоратися. Але знайте, що у цих відчуттях ви не самотні – це насправді поширена реакція.
Уже 15 років в Україні та скрізь у світі, де живуть українці, відзначають День вишиванки. Вдягти вишиванку у воєнний час означає, що ти – українець, поділяєш її цінності, цінуєш її культурну спадщину.
12.05.2022 р. психологічна служба брала участь у вебінарі на тему "Способи самодопомоги у період невизначеності", де були надані дієві вправи та рекомендації для зняття стресу та зниження тривожності у воєнний час.
Підлітки вже достатньо дорослі, щоб розуміти все, що відбувається, але не мають досвіду, аби впоратися зі своїми емоціями та почуттями. В умовах війни вони особливо вразливі.
Під впливом нестабільної ситуації через емоційну зараженість може підвищитися рівень тривожності у дітей чи проявлятися поведінкові проблеми. Тому доцільно створити відчуття безпеки, передбачуваності. Цю емоційну підтримку можуть надати батьки, перш за все через доброзичливе спілкування з дитиною. Це стосується дітей будь-якого віку. Тож що треба пам'ятати:
Психологи зазначають, що будь-який стан не може тривати вічно. Організм не може занадто довго переживати страх чи тривогу, тому буде шукати можливість впоратися з цим. У складній ситуації не завжди це можливо. Кожен з нас може підтримати ближнього і допомогти.
У межах Тижня професійної освіти лідери учнівського самоврядування Тишкевич Т., Білорус Ю. провели анкетування "Мої плани на майбутнє" серед здобувачів освіти груп К-1-3, К-2-8, К-3-13, Е-1-2, Ш-2-5, Т-3-11. Практичний психолог Алла Синежук провела анкетування для батьків здобувачів освіти вищевказаних груп на тему "Ким я бачу свою дитину?" та виступила перед батьками здобувачів освіти групи К-1-3 на тему "Спілкування у сім'ї про плани на професійне майбутнє". У групі К-2-8 була проведена діагностика професійного самовизначення за методикою "Типологія особистості за привабливе професійне середовище (за Д.Голландом).
20.10.2021р. у територіальному спеціалізованому відділенні м.Коростень практичний психолог Алла Синежук провела з групою здобувачів освіти ЗК-2-2 заняття "Формування установок на здоровий спосіб життя" з метою профілактики хвороб, що передаються статевим шляхом.
В рамках Тижня професійної освіти 18.10.2021р. практичним психологом Синежук А. в групі Т-2-6 була проведена діагностика професійних інтересів ( диференційовано- діагностичний опитувальник інтересів (за Є. Клімовим)).
Світ професій широкий, тому вибір успішної професії має бути обдуманий. В рамках Тижня професійної освіти 19.10.2021 р. у групі Т-2-6 практичним психологом була проведена година спілкування "Чарівний світ професій".У ході розмови здобувачі освіти здобули покрокову інструкцію – навігатор для вибору професій та отримали відповіді на запитання: «Що я хочу, що я можу і що треба?».
Куріння тютюнових виробів шкодить організму та спричиняє багато різних захворювань та хвороб. Захворювання спричиняє не тільки активне, а й пасивне куріння. З метою профілактики паління та пропагування здорового способу життя 16.09.2021 р. була проведена година спілкування практичного психолога Аллою Синежук зі здобувачами освіти груп Ш-3-14, Е-3-12 на тему " Негативний вплив куріння на здоров'я " в рамках "Олімпійського тижня" в ліцеї
Всесвітній день запобігання суїциду - міжнародна дата, яка відзначається по всій планеті щорічно, починаючи з 2003 року, 10 вересня, з метою сприяння діяльності щодо запобігання самогубств у всьому світі. Щороку 1 млн. чоловік помирає в результаті самогубств. З метою профілактики суїцидальних намірів у ліцеї було проведене заняття з елементами тренінгу на тему «У чому цінність особистості?»
05.05.2021 р. Доброго дня! Шановні випускники ліцею! Незабаром у вас , що вимагає великої інтелектуальної напруги, ясності думок, кмітливості. Одні з вас сприймають екзаменаційні ситуації досить легко та йдуть на екзамени впевнено. В інших не тільки напередодні тестування, а навіть при думці про нього виступає холодний піт від страху. Ось кілька порад та рекомендацій від практичного психолога Алли Синежук як поводитись у стресових ситуаціях та як долати хвилювання безпосередньо під час іспиту.
Центр розвитку професійної кар'єри. Продовжуємо працювати дистанційно! Психологічною службою ліцею було надано поради "Що важливо пам'ятати при влаштуванні на роботу?" для випускних груп ліцею в мережі Інтернет на платформі Google Classroom
15 грудня в ДНЗ "Малинський ПЛ" відбулася зустріч заступника директора з НВР та працівників психологічної служби ліцею з дільничим офіцером поліції Глєбовим В.П. Обговорили проблеми домашнього насильства та як від нього захиститись в умовах карантину
З метою протидії булінгу в освітньому середовищі та в рамках акції "16 днів проти насильства" практичним психологом Синежук А.В, ученицею групи К-3-3 Ясінською Марією та інженером-електроніком Петренко О.М. був створений відеоролик "Стоп, булінг!"
30 вересня 2020 року відбувся Всеукраїнський вебінар "Сучасні техніки для роботи з учнями "групи ризику":"швидка допомога". Від закладів ПТО області у вебінарі взяла участь практичний психолог Синежук Алла, яка поділилась досвідом роботи з питання"Техніки роботи з профілактики і корекції суїцидальної поведінки учнівської молоді".
Про проблему домашнього насильства в українському суспільстві і досі говорити непросто. Важко зламати стереотипи людей про те, що нормою поведінки в сім’ї є штовхання, приниження, цькування дитини. Але будь-яка агресивна поведінка по відношенню до особини або групи осіб є насильством (булінгом).
В межах освітньої програми підвищення кваліфікації "Професійний розвиток педагогічного працівника" Синежук А.В., практичний психолог взяла участь у вебінарі "Професійне вигорання педагога: інструменти самодопомоги"
Через ситуацію з карантином кожна сім'я опинилася цілодобово в одному просторі. І це виявилося складним завданням для кожного члена сім'ї, особливо для батьків. Сьогодні розглянемо як поважати межі членів сім'ї і що для цього необхідно. Не забуваймо, що з'явився час переоцінити, що є важливим для нас, а що ні, і як рухатися далі, коли ми вийдемо із ситуації карантину.
Суспільство на тлі епідемії коронавіруса COVID-19 сьогодні опинилося в ситуації потреби адаптації до нових умов життя, які часто пов’язані з обмеженням в звичних діях, задоволеннях, навіть зобов’язаннях. Цей факт не може не позначатися на психологічному сприйнятті того, що відбувається. Вперше в історії людства понад мільярд людей на всій планеті опинилося на домашньому карантині та в ізоляції від свого звичного кола спілкування. Україна — одна з тих країн, де карантинні заходи досить суворі, а значить, її громадяни опинилися в абсолютно незвичній і навіть стресовій для себе ситуації. Необхідно знати, як зняти психологічну тривожність в сім’ї під час самоізоляції. Усі підлітки, так само як і дорослі люди, відчувають тривогу, страх, самотність та зневіру через спалах коронавірусу у світі. Та знайте, що ви не самотні! У вас є батьки, рідні, друзі, які хоч і на відстані, та завжди підтримають у скрутну хвилину. Відчувати тривогу – це нормально!
07.04.2020 відбувся вебінар на тему " Ми разом. Психологічна профілактика панічних проявів під час карантину" (Національна академія педагогічних наук України), де були визначені прояви та допомога при панічних атаках
"Знайомство з професіями" та "Я у світі професій" , під такою назвою в школах міста Малина та району були проведені бесіди і тренінги практичним психологом Синежук А.В.