Як підтримувати дітей, якщо їх рідні на війні

Дата: 06.06.2022 09:59

Як підтримувати дітей, якщо їх рідні на війні

Природно, що ми тривожимося за безпеку найдорожчих людей. А для дітей у часи війни це може бути особливо непросто — давати собі раду із цією тривогою та цим випробуванням. Тож, як підтримувати дітей та зменшити їх стрес:

Пояснюйте дитині, заради чого рідні на війні.

І дітям і дорослим легше долати випробування, якщо вони розуміють їхній сенс.

Підтримуйте стосунки.

Якщо є можливість, телефонуйте рідним, які знаходяться на війні. Діти мають знати, що це не завжди можливо і що рідні можуть не мати доступу до зв’язку з огляду на обставини військової служби.

Поставте фото рідної людини, що служить, на видному місці. Говоріть про неї.

Запрошуйте дітей малювати малюнки, робити фото особливих моментів, щоби потім могти їх надіслати, про них потім розповісти.

Обговорюйте новини з дітьми. Важливо коментувати, пояснювати, бо вони можуть надавати цьому часом помилкових значень і надмірно переживати.

Допомагайте дитині справлятися із тривогою, смутком.

Ці почуття природні, тож важливо їх нормалізувати, розділити: «Ми теж сумуємо, що батько зараз не з нами. Ми теж усі тривожимось». Але водночас давайте надію: «Та ми віримо в нашу перемогу і чекаємо батька з війни». Задіюйте дітей до різної діяльності - це може бути найкращим способом долати тривогу.

Будьте чутливі до потреб і дітей, і до власних.

Дітям важливо відчувати безпеку, тож пильнуйте, щоб усі їх найважливіші потреби були задоволені.

Але пам’ятайте теж, що і ваші потреби також важливі. Не соромтеся попросити підтримки і допомоги. Перегляньте — можливо, щось можна спростити чи від якихось завдань тимчасово відмовитися, чи перерозподілити їх між членами родини.