Співпраця з батьками під час дистанційного навчання

Одна із форм співпраці з батьками під час дистанційного навчання є батьківські збори, на які запрошуються директор та заступник з навчально-виховної роботи. З батьками обговорюються питання щодо контролю за дітьми та виконання ними завдань у Classroom. Особливо звертається увага на зворотній зв'язок при виконанні домашніх завдань.

Батьки відіграють важливу роль у процесі дистанційного навчання своїх дітей. Але варто пам’ятати, що їхня роль полягає в тому, щоб організувати та забезпечити здобувачам освіти умови для навчання, але їм не варто брати на себе роль педагогів.

Для здобувачів освіти є два виклики у процесі дистанційного навчання за якими батьки можуть допомогти і підтримати:

• самостійна організація освітнього процесу;

• використання освітніх платформ для навчання.

Батьки повинні бути обізнані, що таке дистанційне навчання. Це допоможе їм зорієнтувати своїх дітей, зрозуміти процес навчання та адаптуватися до нього, організувати відповідне освітнє середовище домашній умовах. Дані питання розглядались на  батьківських зборах: «Адаптація здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти до умов дистанційного формату навчання у ліцеї: проблеми і завдання».

У роботі даного напрямку за допомогою практичного психолога створено поради та рекомендації для батьків. Проаналізувавши джерела,  запропоновано перелік рекомендацій щодо формату дистанційного навчання:

• організувати робоче місце в домашніх умовах: окреме місце або кімната для занять, пристрій, який здобувач освіти буде використовувати для навчання. Бажано, щоб це був спеціальний простір, де всі матеріали будуть в межах досяжності, якомога далі від будь-яких факторів, які можуть відволікати (наприклад, телевізор), та з хорошим інтернет-зв’язком. Якщо в родині один пристрій і його використовують декілька осіб, рекомендовано такій родині створити графік роботи з пристроєм;

• ознайомити здобувачів освіти з правилами цифрової безпеки та поведінки в онлайн-середовищі;

• підтримувати постійний зв’язок з педагогами, щоб знати про перебіг освітнього процесу або будь-які зміни;

• допомагати здобувачам освіти самостійно навчатися. Батьки повинні підтримувати та заохочувати;

скласти графік навчання та щоденний список домашніх завдань;

• хвалити дітей, коли вони досягли цілей.