«Безпека - понад усе!»

Дата: 16.02.2021 12:56

В лютому місяці синоптики прогнозують сніжну морозну погоду, подекуди з ожеледицею та поривами вітру.

З огляду на зміну погоди, 10.02.2021 року з учнями, які проживають в гуртожитку, була організована зустріч на тему «Безпека - понад усе!» з чітким дотриманням встановлених вимог адаптивного карантину.

Метою зустрічі було донести до здобувачів освіти Інструктажу (позапланового) з:

- вимог безпеки дорожнього руху,

- правил поведінки на автодорогах, залізниці, у транспортних засобах.

Інструктаж відбувся у вигляді бесіди з використанням:

- елементів ТЗН;

- організації комунікативної діяльності (спілкування не тільки колективно, а й індивідуально, в парах, в підгрупах).

Вихователі: Оліфіренко Ліна Станіславівна, Коваленко Оксана Василівна довели до відома учнів про:

• безпеку руху на дорозі;

• правила поведінки в громадських місцях;

• вимоги безпеки у разі виникнення екстремальних ситуацій, стихійних лих;

• вимоги безпеки у побуті;

• правила пожежної безпеки;

• правила поведінки на водних об’єктах;

• профілактику шкідливих звичок;

• необхідність дотримання умов адаптивного карантину (правила респіраторної гігієни та як захиститись від COVID-19).

Вихователь Оліфіренко Ліна Станіславівна нагадала присутнім про те, що пішоходи, які користуються під час руху телефоном та іншими гаджетами, зокрема слухають музику в навушниках, - в зоні підвищеного ризику. Вони не усвідомлюють існуючу небезпеку? Такі пішоходи відволікаються від дорожньої обстановки, стають менш уважним та сконцентрованими. Як наслідок, потрапляють під колеса, адже всі сигнали, які подають транспортні засоби фактично заблоковані. Педагог закликала всіх присутніх: «Шановні пішоходи! Будьте пильні і обережні, дотримуйтесь елементарних правил безпеки під час дорожнього руху та руху потягом. ПОДУМАЙТЕ, чи варто безвідповідально ставитися до власної безпеки. Пам'ятайте: іноді одна мить може стати фатальною. Саме тому, жодна, навіть, найважливіша справа або розвага, не варта ЖИТТЯ! Не поспішайте! Будьте уважними! Вдома на вас чекають рідні та близькі люди».

Ірина Павлівна Кравченко, комендант гуртожитку, нагадала Правила проживання учнів у гуртожитку та наголосила про:

- обов’язок, залишаючи кімнату, вимикати світло, електроприлади, зачиняти вікна;

- залишати кімнати з дотриманням чистоти і порядку;

- необхідність дотримуватись правил пожежної безпеки.