Година спілкування «Ми працю славимо, що в творчість перейшла»

Дата: 02.11.2020 10:09

ЦЕНТР РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ КАР'ЄРИ))

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість   -  необхідна умова для формування повноцінної особистості. Не  менш  важлива  обставина - людина повинна робити те, до чого має хист і здібності. Таку працю вона   виконуватиме   залюбки   і найкраще.

Вихователь Коваленко Оксана Василівна спільно з бібліотекарем Левченко Ніною Петрівною провели годину спілкування «Ми працю славимо, що в творчість перейшла» з учнями, які проживають в гуртожитку.  Виховний захід складався з двох частин:

І. Бесіда з елементами диспуту «Як стати майстром своєї справи?» біля книжкового стенду  « Здобувай знання, ставай успішним»;

• інформаційна хвилинка «Закони України про охорону праці, їх виконання».

ІІ.  Ігрове заняття на тему «Можу + хочу + треба»:

•  інтерактивна вправа на розвиток критичного мислення «Моя самооцінка»;
  • гра з використанням інноваційного підходу - кольоротерапії + розвиток дрібної моторики рук «Кольорові долоньки» (учні називали фактори, які необхідно обов'язково враховувати при   виборі   майбутньої   професії: фізичний та психологічний стан людини, її темперамент, вміння швидко адаптуватися до умов праці (для професій геолога, шахтаря, підводника, водолаза та ін.), володіти повною інформацією про існуючі професії, які можна одержати в центрі зайнятості населення під час проведення різних форм роботи;
  • експрес - інтерв'ю «Калейдоскоп професій» (підвели підсумок співпраці та дали відповіді на запитання анкети:

1.    Яку професію я мріяв обрати в дитинстві (малюнок)?
2.
Яку професію обрав тепер (малюнок)?
3.    Чому я обрав саме цю професію?
4.    Яким я себе бачу через 10 років?

Учасники години спілкування переконалися, що вибір професії значною мірою впливає на подальше життя молодої людини. Тут не можна покладатися на випадковість та квапитися. Прикладом для наслідування можуть бути Почесні Громадяни міста Малина (ознайомлення - перегляд презентації).