Штормове попередження

Дата: 21.02.2023 09:20

В засобах масової інформації нас попереджають про штурмове попередження. Що таке штормове попередження, до чого воно призводить, як діяти в цій ситуації?

Штормове попередження - це інформація про погіршення погодних умов,  які виникають в будь-яку пору року. До несприятливих природних умов відноситься: сильні вітри, шквали та смерчі.

Погіршення погоди може представляти різний ступінь небезпеки.

Загроза сильних вітрів, шквалів та смерчів може призвести до травмування, а інколи і загибель людей; руйнування інженерних споруд та систем життєзабезпечення, доріг та мостів, промислових і житлових будівель, особливо їх верхніх поверхів і дахів; перекидання стовпів з освітленням, виривання дерев та утворення завалів; знищення садів та посівів на полях.

Дії при отриманні штормового попередження:

- Уважно слухайте інформацію по телевізору та радіоприймачу про обстановку у вашому регіоні, рекомендації про порядок дій.

- Зберігайте спокій, уникайте паніки, попередьте сусідів.

- Підготуйте документи, одяг та зберіть найбільш необхідні й цінні речі, невеликий запас продуктів харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, приймач на батарейках.

- Підготуйтесь до відключення електромережі, закрийте газові крани.

- Поставте на підлогу речі, які можуть впасти і спричинити травми. Не ставте ліжко біля вікна з великими шибами.

- Щільно закрийте вікна, двері та відійдіть від них подалі; під час урагану не підходити до вікон.

- Перейдіть у безпечне місце. Сховайтеся у внутрішніх приміщеннях - коридорі, ванній кімнаті, коморі або та підвалі.

- Не намагайтесь перейти в іншу будівлю - це небезпечно.

- Не користуйтеся ліфтами. Електромережу можуть раптово вимкнути.

- Обминайте хиткі будівлі та будинки з хитким дахом, якщо лихо застало вас на вулиці. Вони руйнуються дуже швидко. По можливості заховайтеся в підвал найближчого будинку.

- Якщо ви на відкритій місцевості, притисніться до землі на дні будь якого заглиблення (яру, канави, кювету), захищаючи голову одягом чи гілками дерев.

- Уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику, мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж, водойм, потенційно небезпечних промислових об'єктів та дерев.

- Не наближайтесь до води подивитися на шторм, сильні вітри здіймають величезні хвилі на морі, які накочуються на берег. Ви можете загинути.

Дії після відміни стихійного лиха:

- Оцініть ситуацію. Допоможіть, по можливості, постраждалим, викличте медичну допомогу тим, хто її потребує.

- Переконайтесь, що ваше житло не отримало ушкоджень. Перевірте зовнішнім оглядом стан мереж електро-, газо- та водопостачання.

- Обов'язково кип'ятіть питну воду.

- Не користуйтеся відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними приладами, газовими плитами і не вмикайте їх до того часу, доки не будете впевнені, що немає витоку газу.

- Перевірте, чи не існує загрози пожежі. При необхідності сповістіть пожежну частину.

- Не користуйтеся телефоном, окрім як для повідомлення про серйозну небезпеку.

- Не виходьте відразу на вулицю - після того, як вітер стих, через кілька хвилин шквал може повторитися.

- Будьте дуже обережні, виходячи з будинку. Остерігайтесь: частин конструкцій та предметів, які нависають на будівлях; обірваних дротів від ліній

електромереж; розбитого скла та інших джерел небезпеки.

- Тримайтеся подалі від будинків, стовпів електромереж, високих парканів та

іншого. Не поспішайте з оглядом міста, не відвідуйте зони руйнувань, якщо

там не потрібна ваша допомога

.